AVALEHT‎ > ‎KÜMNEVÕISTLUS 2010‎ > ‎REEGLID‎ > ‎ÕNGITSEMINE‎ > ‎

TÄPSUSTUSED ÕNGITSEJATELE

Õngitsemisvõistlus toimub Rummu järve idakaldal. Kaardi paremaks vaatamiseks soovitame suumida kaarti suuremale mõõtkavale ning kasutada satelliidivaadet. Klikkides kaardil asuvale märgile, on võimalik lugeda selle kohta kommentaari.Võistluspaigale minekuks tuleb sõita endise Rummu mõisa läheduses asuva lagunenud laudani. Lauda taha, järvest ca 100 ... 200 m kaugusele on võimalik parkida auto.

Võistluspaik asub parklast järveni viiva jalgraja lõpus asuvast purdest ca 800 meetrit idasuunas (paremale).

Võistluspaigaks on Rummu järve kallas, mis on suuremalt jaolt puhastatud puudest ja võsast. Võistluspaigast täna (so teisipäeval 18.08) võetud fotosid on võimalik vaadelda siit:

Õngitsemise võistluspaikSoovitusi ja juhiseid võistlejatele:

-- soovitatav kaugus võistlejate vahel on vähemalt 5 meetrit, kuid see sõltub siiski pisut osalejate arvust. Kuna võistlussektorid loositakse ja mõnes sektoris võivad kaldal kasvavad puud hakata takistama pika õngeridva kasutamist, siis soovitame kasutada ritva, mille pikkus jääb alla 5m. Rulli kasutamine on lubatud.

-- KEELATUD on kasutada kõrvalist abi (olgu siis sisse söötmisel, sööda kinnitamine konksu külge, sõlme(de) lahti harutamisel, kala välja võtmisel vms)

-- põhivahendiks on üks õngeritv rulliga ,üks ujuk,raskused ja üks üheharuline konks. Võistlejal  võib olla kaasas mitu ritva, kuid korraga võib püüda ainult ühega. Abivahendid (need ei ole kohustuslikud) on sump, kahv, iste, ridvatugi, söödakarbid, jne.

-- võistluspaigas on vesi suhteliselt madal. Vett on ca 60 ... 70, siis algab rohune põhi. Tõenäolisteks saak-kaladeks on kogred ja ahvenad. NB! Järvevesi on väga soe ja tavapärasest 15 ... 20 cm madalam.

-- püütud kala peab püsima elus kuni kaalumiseni. Seega on soovituslik kasutada sumpa. Lubatud on kasutada ka teisi vahendeid kalade elushoidmiseks (nt ämber veega vms). Võistluste kohtuniku käest saab soovi korral kilekoti.

-- eel- ja mõõdukas peibutussöötmine on lubatud. Lubatud on traditsioonilised õngesöödad: tõugud, ussid, tainad, ka kunstsöödad. Keelatud on kasutada söödana eluskalu.

--  püütud kalade kaalumiseks asetab võistleja kohtuniku nähes kalad kohtunikult saadud kilekotti. Kohtunik loendab esitatud kalad enne kaalule asetamist, seejärel toimub kaalumine, Kaalutakse 10g täpsusega. Iga võistlusel väljapüütud kala annab ühe punkti ja iga 10 grammi annab ühe punkti.(Näteks: 1 kala massiga 0,359 kg ~ 0,36 kg = 37 punkti.) Võrdsete punktide korral otsustab võitja suurima massiga püütud kala.

-- juhul kui väga paljud võistlejad jäävad kalata, siis jagatakse kohalolnute vahel kohapunktid võrdselt. Need võistkonnad, kes esindajat välja ei pane, jäävad kohapunktita. Näiteks kui osaleb 10 võistlejat ja nendest kolm saavad kala, siis esimene koht annab 14p, teine 13p, kolmas 12p ning ülejäänud saavad võrdselt 8p.

-- KEELATUD on kaalumisele esitada mitte võistleja poolt püütud või ka varem püütud kalu. Varem- või kellegi teise poolt püütud kalade esitamine kaalumisele viib võistleja automaatse diskvalifitseerimiseni

-- tekkinud prahi palume järve äärest koristada ja endaga kaasa võtta.

-- kõik võistlejad on järve ääres omal vastutusel. Võistlejad on kohustatud järgima kehtivaid kalapüügieeskirju.

-- võistluste peakohtuniku sõna on otsustav ja lõplik.

-- palume tulla kohale varem. Kogunemine Rummu järve parklas (vt kardilt) kell 5.15. Võistluspaigale lahkume kell 5.30. Kell 6.00 toimub võistluspaigas sektorite loosimine. Õngitsemisvõistluse orienteeruv algus on kell 6.15. Hilinejaid võistlusele ei lubata.

-- Kui kellegi on tarvis abi sõiduks võistluspaigale, saavad korraldajad aidata transpordiga Kuusalu keskusest (Kiriku parklast) väljasõiduga kell 5.00 Rummu järveni ja sealt väljasõiduga orienteeruvalt kell 8.45 Kuusalu Spordikeskusesse. Sellest palume KINDLASTI teavitada võistluste korraldajaid e-postiga matkaselts@matkaselts.ee või telefonil 56 474 484 hiljemalt 18. augustil kella 19.00ks. 
Comments