AVALEHT‎ > ‎RATTAGA KÜLLA 2010‎ > ‎

IDEE

Selle aasta jaanipäeval, 24. juunil korraldab Kuusalu Matkaseltsing rattamatka "Rattaga Külla 2010", mis on pikema ürituste seeriana kavandatud temaatiliste matkade avaüritus. 

Matk korraldatakse eesmärgiga tutvustada Kuusalu valla elanikele koduvalla loodus- ja kultuurilooliselt olulisemaid paiku. Tegemist ei ole spordiüritusega, pigem vastupidi. Ehkki matkarada on küll maha märgitud, ei mõõdeta selle läbimiseks kulunud aega ega võistelda kes läbib raja kõige kiiremini. Korraldajate jaoks pole oluline mitte raja läbimise kiirus vaid hoopis teekonnal kogutud positiivsete emotsioonide hulk. 

Teel tehakse lühemaid ja pikemaid peatusi, kohtutakse valla külades elavate huvitavate inimestega, kuulatakse asjatundjate pajatusi paikkonna loodusväärtustest, külade ajaloost, kihelkonna kultuuriloost ning veedetakse üheskoos mõnusalt aega.

Sarja avaüritus viib huvilised nn. vanale polügoonialale. Matk algab Kuusalu noortekeskuse parklast ning kulgeb läbi Kuusalu aleviku, Kosu, Kursi, Koitjärve, Liiapeksi, Sigula ja Hirvli külasid ning umbes viiekümne kilomeetri läbimise järel jõuame õhtuks tagasi Kuusallu.

Selle eest, et pika päeva jooksul kõht tühjaks ei läheks on hoolitsetud - pakume päeva jooksul lõunasööki ning ka vahepalasid. Seepärast on üritusel sümboolne osalustasu - 50 krooni matkaja kohta. Kuna meie tegemisi toetab läbi LEADER programmi PRIA, siis on noortele so alla 18-aastastele ning seenioritele so 60-aastastele ja vanematele üritus tasuta.
Comments