UUDISED‎ > ‎

JAANIPÄEVAL RATTAGA KÜLLA!

posted Apr 18, 2014, 4:05 AM by Enn Kirsman   [ updated Jun 23, 2014, 1:22 AM ]
Kuusalu Matkaselts kutsub ka sellel Jaanipäeval kõiki Kuusalu valla elanikke, sõpru, tuttavaid ja fänne traditsioonilisele, järjekorras juba viiendale, rattaretkele "Rattaga külla".

Matk korraldatakse eesmärgiga tutvustada Kuusalu valla elanikele koduvalla loodus- ja kultuurilooliselt olulisemaid paiku. Tegemist ei ole spordiüritusega, pigem vastupidi. Ehkki matkarada on küll kaardile (mitte looduses) maha märgitud, ei mõõdeta selle läbimiseks kulunud aega ega võistelda, kes läbib raja kõige kiiremini. Korraldajate jaoks pole oluline mitte raja läbimise kiirus, vaid hoopis teekonnal kogutud positiivsete emotsioonide hulk.

Teel tehakse lühemaid ja pikemaid peatusi, kohtutakse valla külades elavate huvitavate inimestega, kuulatakse asjatundjate pajatusi paikkonna loodusväärtustest, külade ajaloost, kihelkonna kultuuriloost ning veedetakse üheskoos mõnusalt aega.

Matka orienteeruv pikkus on 50km ning selle läbimine on jõukohane igaühele, kes rattaga sõita oskab. Plaanime keskmiseks sõidukiiruseks umbes 15km/h, mis teeb puhtaks sõiduajaks umbes 3,5h. Kuna teeme ka mitmeid lühemaid puhke- ja infopeatusi ning pikema söögipausi, kujuneb sportliku jaanipäeva pikkuseks umbes 6 … 7 tundi. Et teaksime toidu- ja joogipoolist varuda, on kindlasti vajalik, et täidaksid ka registreerimisvormi (Eelregistreerimine on lõppenud!) . Enne registreerumist on kohustuslik tutvuda retkel kehtivate reeglitega.  

Sel aastal vaatame ringi peamiselt Kuusalu kihelkonna loodenurga külades (Kiiu - Külmaallika - Saunja - Kodasoo - Ruu - Jõesuu - Neeme - Kaberneeme - Haapse - Kullamäe - Kaberla - Valkla - Kiiu). Retke pikkuseks kujuneb tavalised 50 kilomeetrit.

Info sündmuse korraldusliku poole kohta: 56 474 484 või anu@kirsman.ee (Anu); rajainfo 51 63 476 või enn@kirsman.ee (Enn)

Osalustasu: täiskasvanud 5 EUR, õpilased 2 EUR, lapsed nooremad kui 7 aastat ning eakad 65+ tasuta.

Rattasõidule on eelregistreerunud (2014-06-23 11:25):

Tule Sina kah!


Retke toetab Kuusalu vald