UUDISED‎ > ‎

KÜMNEVÕISTLUSE KALAPÜÜGIST

posted Aug 14, 2012, 4:06 AM by Enn Kirsman   [ updated Aug 15, 2012, 10:54 PM ]
Kuusalu külade kümnevõistluse kalapüük toimub sellel aastal Paukjärve ääres, endise Noorte Meeste Kristliku Ühingu Koitjärve laagri poolselt kaldalt. Juhised püügikohta jõudmiseks leiad siit.

Püügikoha kirjeldus: põhi on peamiselt liivane, kaldast 2...3 meetri kaugusel ca 1,5 meetrit sügav. Põhi kaetud kerge samblaga, kalda ääres mõõdukalt rohune. Kallas on püüdmiskohas üldiselt lagedapoolne, mõnes kohas võivad puude oksad segada väga pika õngeridvaga püüdmist - soovitame kasutada maksimaalselt 4-5 meetri pikkust ritva.

Eilsel keskpäevasel proovipüüdmisel (osalesid Kõrvemaa Keskuse suvelaagri lapsed, enamik hoidis õnge käes esmakordselt) õnnestus pea kõigil mõni ahvena- või särjepoiss kätte saada, nii et ka iga vähegi proffessionaalsemal kalastajal ei tohiks käe "valgeks" saamisega probleeme olla.

Vältimaks segadust, mis tekkis eelmisel aastal kaalumise järel, kaalume ja märgime protokolli iga kala eraldi - nii on võimalik võrdse tulemuse korral parem välja selgitada ja ei pea jagama kohapunkte võistlejate vahel.

NB! Tulenevalt Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala kaitse-eeskirjast on Paukjärvel lubatud kasutada AINULT LIHTKÄSIÕNGE st ridval POLE RULLI KASUTAMINE LUBATUD!

Täiendav info Enn Kirsmanilt enn@kirsman.ee või 5163476
Comments