UUDISED‎ > ‎

KA SELLEL JAANIPÄEVAL LÄHEME RATTAGA KÜLLA!

posted Jun 7, 2013, 1:04 AM by Enn Kirsman   [ updated Jun 23, 2013, 4:22 AM ]
Ka sel aastal toimub juba traditsiooniks kujunenud jaanipäevane rattaretk, seekord algusega kell 11 Tsitre jaanitule platsilt. 
Läheme külla Juminda poolsaare küladele: Tsitre, Uuri, Pudisoo, Pedaspea, Kolga-Aabla, Kiiu-Aabla, Leesi, Tammistu, Juminda, Virve ning Hara. Raja detailsema kirjelduse leiad siit

Matk korraldatakse eesmärgiga tutvustada Kuusalu valla elanikele koduvalla loodus- ja kultuurilooliselt olulisemaid paiku. Tegemist ei ole spordiüritusega, pigem vastupidi. Ehkki matkarada on küll kaardile (mitte looduses) maha märgitud, ei mõõdeta selle läbimiseks kulunud aega ega võistelda, kes läbib raja kõige kiiremini. Korraldajate jaoks pole oluline mitte raja läbimise kiirus, vaid hoopis teekonnal kogutud positiivsete emotsioonide hulk.

Teel tehakse lühemaid ja pikemaid peatusi, kohtutakse valla külades elavate huvitavate inimestega, kuulatakse asjatundjate pajatusi paikkonna loodusväärtustest, külade ajaloost, kihelkonna kultuuriloost ning veedetakse üheskoos mõnusalt aega.

Matka orienteeruv pikkus on 50km ning selle läbimine on jõukohane igaühele, kes rattaga sõita oskab. Plaanime keskmiseks sõidukiiruseks umbes 15km/h, mis teeb puhtaks sõiduajaks umbes 3,5h. Kuna teeme ka mitmeid lühemaid puhke- ja infopeatusi ning pikema söögipausi, kujuneb sportliku jaanipäeva pikkuseks umbes 6 … 7 tundi.

Selle eest, et päeva jooksul kõht tühjaks ei läheks on samuti hoolitsetud - pakume päeva jooksul lõunasööki ning ka vahepalasid. Seepärast on üritusel ka sümboolne osalustasu - 5EUR matkaja kohta. Õpilastele 2EUR. Lapsed, kes on nooremad kui 7 aastat ja eakad, kel vanust üle 65-aasta, saavad matkaseltskonnaga liituda tasuta!

Et teaksime toidu- ja joogipoolist varuda, on kindlasti vajalik täidaksid ka registreerimisvormi siinsamas: 


REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD!

Retkele registreerunute nimekirja leiad siit.

Kohtumiseni jaanipäeval!
Kuusalu matkaselts (matkaselts@matkaselts.ee)