UUDISED‎ > ‎

RATTAGA KÜLLA 2015

posted Jun 7, 2015, 4:43 AM by Enn Kirsman   [ updated Jun 23, 2015, 6:38 AM ]
Ka sellel jaanipäeval kutsub Kuusalu matkaselts oma sõpru ja tuttavaid retkele „Rattaga külla“.

Retk algab jaanipäeva hommikul kell 11 Kuusalust noortekeskuse (Nurga poe) parklast. Kohal võiks olla vähemalt ½ tundi varem – siis loeme retkelised kokku, registreerime ja instrueerime. Kuna retke toetavad Harjumaa Maaspordiliit ja Kuusalu vald, on käesoleval aastal retk kõikidele osalejatele tasuta.

Teatavasti on Kaitseministeeriumil plaan „vallutada“ Kuusalu vallas uusi alasid, siis võib-olla viimast korda saame oma retkel vabalt külastada Soodla veehoidla põhjakallast ning Paukjärve ümbrust. Samuti plaanime ületada Kõnnu suursoo mööda laudteed Paukjärvest kuni Pikklaukani ning liikuda seejärel Järvi järvede juurest läbi Sigula ja Hirvli Kuusallu tagasi.

Sõit kulgeb peaasjalikult mööda enam-vähem rahuldavalt läbitavaid metsateid, mõnes kohas (laudtee, pehmemad kohad) tuleb ratast siiski käe kõrval lükata – seega kes plaanib tulla lapsekäruga, siis tuleb kohati valida alternatiivne rada (sõita saatebussiga sama teed).

Retke kogupikkus peaks taas jääma pisut alla 50km – tagasi Kuusallu plaanime jõuda kella 17 paiku.

Et kõik ikka pika päeva vastu peaksid, pakume osalejatele suppi, kringlit ja morssi. Samuti pakume vahepeatustes, mida teeme iga 5-6 kilomeetri tagant midagi näksida või juua.

Et teaksime tellida suppi ja kringlit, tuleks hiljemalt 22. juuniks end siinsamas (veebiregisteerimine on lõppenud) kirja panna. Kohtumiseni!

Retkele registreerunud (seisuga 23.06 kell 10)

Rattaga külla 2015 registreerunud


Rajakaart (kui keegi soovib iseseisvalt läbida):
https://sites.google.com/site/matkaselts/news/rattagakuella2015/Rattaga-kylla-2015-final.jpg?attredirects=0

Allalaetav GPX träkk - peaks sobima kõikidele GPS seadmetele, näiteks ka mobiiliäppis Endomondo vaatamiseks.

Rada saab vaadata ning mööda rada "sõita" ka mobiiltelefonis Everytrail (tasuta - iOS, Android, Windows Mobile) äppiga.