UUDISED‎ > ‎

TEADE KÜMNEVÕISTLUSE KALAMEESTELE

posted Aug 15, 2014, 11:16 AM by Enn Kirsman
Võistlejate turvalisuse huvides (Saunja sild on ikka üsna kehvas seisus) toimub püük Jägala jõe vasakul kaldal, sillast sadakond meetrit allavoolu. 

Tänasel proovipüüdmisel õnnestus paarikümne minuti jooksul (kella 20 paiku) püüda mõned väikesed ja keskmise suurusega särjed (Rutilus rutilus) ja ohtralt viidikaid (Alburnus alburnus).

Kallas on rohune, õnneks puuduvad segavad puud ja põõsad ja mis kõige tähtsam - püügiala on umbes 200 meetri jagu - igale võistlejale umbes 15m. Veeseis jões on suhteliselt kuiva suve arvestades hea - sügavamates kohtades üle meetri, madalamates kindlasti üle poole meetri. Veevool on olemas, kuid mitte segavalt kiire. Päris kalda servas on mõningal määral rohtu (vesikupp jms), kuid mitte segavalt palju. Mõistlik oleks püügiks kasutada 4-6 meetrist ritva.

Kohale jõudmise õpetus: Kuusalu poolt mööda Peterburi teed (uus maantee) tulles, tuleb Kodasoo liiklussõlmes sõita maantee alt läbi, umbes 2,5km pärast on ristmik (mõnisada meetrit enne seda jääb paremale tee äärde koolibussi peatus), mille eritunnuseks on paljude taluviitadega post. Sealt tuleb pöörata paremale. Edasi, umbes 1,8 km pärast tuleb järgmisel ristmikul pöörata vasakule ning umbes 400 meetri pärast oledki kohal. Koguneme ja loosimine toimub Kuusalu valla sildi juures.
Comments